PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Neděle 14.07.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Máme za sebou rok činnosti

Městské informační centrum v Rakovníku bylo otevřeno v září loňského roku. Máme tedy za sebou porvní rok činnosti. Mnoho lidí přichází do informačního centra za konkrétní informací ze zvědavosti.
Pro všechny návštěvníky jsou zde k dispozici propgační materiály, letáky či programy, které informují o dění ve městě. Nechceme však zúžit naši činnost pouze na místní potřeby. Zájemci se mohou u nás eznámit s kulturními a společenskými akcemi či památkami celého okresu, můžeme jim dát tipy na výlety do okolí. Ve spolupráci s ostatními informačními centry nabízíme návštěvníkům pomoc při výběru náplně volného času, výletu či dovolené v České republice.Naším cílem je co největší spolupráce s ostatními informačními entry. Chceme zvýšit vzájemnou propgaci jednotlivých oblastí. Zúřastńujeme se pravidelných ssetkání pracovníků informačních center při sdružení měst a obcí Bohemia Centralis, kde společně zajišťujeme propagaci oblasti Rakovnicka, Kladenska, Příbramska, Berounska.
. Praktickou propagaci našeho města a okresu zajišťujeme na veletrzích cestovního ruchu. Stále úzce spolupracujeme s odborem regionálního rozvoje při Okresním úřadě v Rakovníku.
Máme za sebou první turistickou sezonu, nemáme možnost srovnání, takže jen trochu čísel ze statisitiky. Od třetího května do třetího září, kdy lidé o dovolených a prázdninách mají více času na cestování a poznávání krásných míst naší republiky, zavítalo do informačního centra 1750 návštěvníků. Přes tisíc turistů projevilo zájem o historické a kulturní památky města, o tipy na výlety po okolí. Velmi časté byly návštěvy cykloturistů, neboť zépůsob této turistiky se u nás velmi rozmáhá. Více než dvě stě informací jsme poskytli návštěvníkům o možnostech ubytování ve městě i v okolí. Zde poskytujeme informace o subjektech, které nás o spolupráci požádaly. Téměř stopadesát lidí se na nás obrátilo s dotazy na dopravní spojení, ať vlakové či autobusové. K tomu využíváme počítačový program, který najde veškeré spoje autobusové a vlakové a je schopen obě možnosti zkombinovat.
Ostatní dotazy byly telefonické. I tady je spektrum velmi široké, od otázek na různé instituce, telefonní čísla až po zajištění kontaktů na pořádání různých oslav, seminářů, školení, zajištění jednodenních výletů pro důchodce, ale i celotýdenních školních výletů.
Naše informační centrum není místem, kde se pouze rozdávají prospekty, prodávají mapy, pohlednice a suvenýry. Nechceme ani suplovat činnost cestovních kanceláří a prodávat zájezdy. Naším cílem je získávat co nejvíce informací ze všech oblastí a činností, ty pak poskytnout našim návštěvníkům, aby od nás odcházeli spokojeni a uvědomili si, že nejsme jen další zbytečná instituce v tomto městě.
Rakovník je malé město a jeho turistický ruch se nemůže srovnávat s jinými městy nebo třeba s návštěvností na hradech a zámcích, které jsou letními turisty velmi vyhledávaným cílem. Návštěvníci, kteří do našeho města zavítají, jsou nadšeni krásným náměstím. Městu romantickou atmosféru dodávají nasvícené historické objekty. Určitě máme v našem městě a okolí co ukazovat, jen musíme umět budoucí návštěvníky podchytit, například lákavým propagačním materiálem. Informační centrum je místo, kde lze vhodnou formou prezentovat minulost města, jeho současnost, ale je možné trochu nahlédnout i do jeho budoucnosti. Formou nejrůznější propagace a reklamy může informační centrum ovlivnit turistický život města.

Milena Křikavová

MIC Rakovník

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 15.10.1999
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA