PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Neděle 14.07.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Za slovenskými přáteli

V loňském roce uzavřela naše asociace smlouvu o spolupráci se Slovenskou asociáciou turistických informačných centier. V letošním roce jsme splnili jeden z bodů této smlouvy - uskutečnit vzájemnou výměnu zkušeností, navázat nové kontakty a získat nové přátele. Po velkých organizačních přípravách (vedoucí sekretariátu prohlásila že se snad chystáme na dva roky do Antarktidy), se konečně zájezd uskutečnil. "Posbírali" jsme jednotlivé účastníky na několika místech republice. A pak už před námi byly přibývající stovky kilometrů, přibývající sluníčko a také žízeň. Co to bylo proti představě tří dnů v krásném prostředí a s bohatým programem.
V Banské Bystrici jsme nás přijal ředitel Slovenské agentury pro cestovní ruch. Navštívili jsme kulturní a informační středisko, prohlédli si centrum města. Po té jsme odjeli do hotelu Partizán, kde jsme se ubytovali a v jeho kolibě strávili čtyři nádherné hodiny při dobré večeři, vínku a zpěvu s hudbou přímo do našich oušek u stolu. Co nám v ten moment chybělo.
Druhý den jsme odcestovali do Liptovského Mikuláše, kde jsme byli přijati primátorem města Alexanderem Slafkovským. Setkání se zúčastnila také prezidentka AICES J. Piatková. Poté jsme navštívili informační centrum ve městě a zároveň také sídlo AICES, po obědě jsme navštívili Demanovské jaskyně, středisko cestovního ruchu Jasná, muzeum.
K večeru náš čekala cesta do Zuberca. Po večeři, které se zúčastnili i zástupci místní a okresní samosprávy, jsme se přesunuli do Múzea oravskej dediny. Když bychom to řekli decentně, tady jsme se vyřádili. Pracovníci tohoto muzea jsou doslova zapáleni pro svou práci. Vyprávěli nám o tom, jak muzeum doslova skládali kousek po kousku. My se zaujetím poslouchali. Odměnou nám byla noční procházka po skanzenu s lampáši v rukou a s hvězdami nad hlavou.
Když jsme se vrátili zpět do pohostinské místnosti, jen jsme poslouchali a zpívali při krásných slovenských písničkách. Čas však nemilosrdně utíkal. Třetí den našeho pobytu jsme si prohlédli Informační kancelář v Zuberci, krásné okolí a poté sebrali směr domů.
O svých dojmech ze zájezdu píší někteří z účastníků na jiném místě. Jen na doplnění. Na vymezeném prostoru se nedá popsat celý průběh zájezdu. Všechno je však řádně podchyceno a zaznamenáno. Ti, kteří se zúčastní členského fóra v Jihlavě, si budou moci poslechnout daleko více. Slibuji, že to bude zajímavé.

Naděžda Jahodová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.07.2000
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA